Evecon un Corsica Sole plāno līdz 2025. gadam Igaunijā ierīkot kontinentālajā Eiropā jaudīgāko akumulatoru parka kompleksu

Preses paziņojums
2023. g. 17. novembris

Baltijas valstu vadošā atjaunojamo energoresursu parku attīstītāja Evecon un Francijas vadošā enerģijas uzglabāšanas uzņēmuma Corsica Sole izveidotais kopuzņēmums Baltic Storage Platform Igaunijā līdz 2025. gadam uzbūvēs 400 MWh akumulatoru parku. Tas ir jaudīgākais šāda veida akumulatoru parka komplekss visā kontinentālajā Eiropā.

Sadarbība ar Evecon nostiprina Corsica Sole pozīcijas starp Eiropas enerģijas uzglabāšanas tirgus līderiem. Pēc līdz šim lielākās uzglabāšanas stacijas Eiropas Savienībā uzstādīšanas Deux-Acren, Beļģijā, Corsica Sole sadarbībā ar Igaunijas partneri Evecon turpina paplašināties uz strauji augošo Austrumeiropas tirgu.

Augstas veiktspējas akumulatori palīdz nodrošināt energoneatkarību

Atjaunojamās enerģijas ražošana ir strauji augusi, un enerģijas uzglabāšana ir kļuvusi par stratēģisku izaicinājumu visās Eiropas Savienības valstīs, lai nodrošinātu enerģētisko neatkarību un palīdzētu stabilizēt elektrotīklu, nodrošinot līdzsvaru starp ražošanu un patēriņu.

400 MWh akumulatoru parka komplekss, ko pārvalda Evecon un Corsica Sole kopuzņēmums Baltic Storage Platform, palīdzēs atbalstīt Baltijas elektrotīkla stabilitāti, kad tas 2025. gada sākumā tiks atslēgts no Krievijas elektrotīkla. Akumulatoru parka komplekss, kas tiks nodots ekspluatācijā 2025. gada pirmajā ceturksnī, palīdzēs regulēt tīkla frekvenci. Kad tīkla frekvence palielinās vai samazinās, baterijas palīdz ātri uzkrāt vai ģenerēt elektroenerģiju, lai līdzsvarotu izmaiņu efektu. Ar šīs tehnoloģijas palīdzību sistēmai var nodrošināt dažādus regulēšanas pakalpojumus.

Evecon un Corsica Sole ir apņēmušies veicināt pāreju uz Igaunijas enerģiju

Lai gan Baltijas valstis plāno līdz 2025. gadam atslēgties no Krievijas elektrotīkla, Igaunija jau tagad ir panākusi ievērojamu progresu atjaunojamās enerģijas ražošanas attīstībā. Saskaņā ar Igaunijas enerģētikas un klimata plānu atjaunojamās elektroenerģijas ražošana līdz 2030. gadam sasniegs 4,3 TWh gadā (salīdzinot ar 1,8 TWh 2018. gadā). Tāpat līdz 2030. gadam saules enerģijas ražošana pieaugs līdz 1 TWh, kas ir vairāk nekā divas reizes, salīdzinot ar 2022. gadu.

„Corsica Sole labprāt kopā ar Evecon palīdz Igaunijai pāriet uz vietējo tīklu. Šī partnerība ļauj mums ar savu pieredzi stiprināt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas elektrotīklu, nodrošinot patērētājiem drošu un kvalitatīvu apkalpošanu. Pateicoties mūsu iepriekšējai darbības pieredzei enerģijas uzglabāšanas tirgū, spējam nodrošināt lielu uzglabāšanas jaudu savos akumulatoru parkos, kas ļauj atbalstīt Baltijas valstis to ilgtermiņa enerģētikas pārejā,“ stāsta Corsica Sole izpilddirektors Michaels Coudysers.

„Igaunijas un citu Baltijas valstu atslēgšanās no Krievijas energosistēmas nav tālu, un Evecon un Corisca Sole būvētie akumulatoru parki ir liels reāls solis uz priekšu, lai nodrošinātu piegādes drošību šajā reģionā. Šis ir labs piemērs tam, kā atvērtā tirgus vidē, privātajam sektoram sadarbojoties, var nodrošināt piegādes drošību. Kontinentālajā Eiropā jaudīgākā un modernākā akumulatoru parka izveide Igaunijā ir stratēģiski svarīga ne tikai Igaunijai, bet arī Eiropai kopumā,“ apgalvo Evecon izpilddirektors Karls Kulls.

Akumulatoru parks sastāv no vairākiem kontrolētiem konteineriem. Atkarībā no ražotāja vienā konteinerā var ietilpt simtiem vai pat tūkstošiem akumulatoru.

Baltijas vadošais enerģētikas parku attīstītājs uz Igaunijas kapitāla bāzes Evecon līdz 2024. gada beigām attīstīs 78 saules elektrostacijas ar kopējo jaudu 1465 MW un līdz 2026. gada beigām 20 vēja parkus ar jaudu 1200 MW.

Corsica Sole ir neatkarīgs saules enerģijas ražotājs un vadošais enerģijas uzglabāšanas uzņēmums Francijā. Strauji augošais uzņēmums ir nodevis ekspluatācijā saules elektrostacijas ar vairāk nekā 100 MWp un vairāk nekā 150 MWh enerģijas uzkrāšanas elektrostacijas. Tā attīstības projektu portfelī ir arī 1 GWp saules elektrostacijas un 1 GW enerģijas uzglabāšanas stacijas. Corsica Sole ir salu reģionu eksperts kopš 2009. gada, attīstot, būvējot, finansējot un īstenojot savus projektus Francijā un visā Eiropā.